Yeni Yükseliş

Uzun bir bekleyişin ardından yeni kurumumuza taşınıyoruz. Gerçekten de beklediğimize değen hayallerimizin ötesinde, oldukça güzel bir kurum olmuş. Başta Fatma Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Yeni kurum ve yeni personeller. Bunlardan biri de temizlik işleri ile ilgilenecek olan arkadaşımız Esra Hanım. Merhaba hayırlı olsun yeni işiniz diyorum; sağ olun hocam diyor. Daha önce bir yerde çalıştınız mı? diye soruyorum. Evet bir yıl kadar çalıştım maaşımı alamayınca ayrıldım. 12 saat sürekli ayakta ütü yapıyordum. Hımm zor bir iş imiş İnşallah burası hayırlısı olur sizin için diyorum. İnşallah diyor Fatma Hanım çok anlayışlı hoşgörülü biri elimden geleni yapacağım diyor. Genç duruyor yaşını soruyorum 91 liyim diyor. Aramızda bir kuşak var diyorum gülüyoruz. Hocam sizde gençsiniz. Evet öyle görünüyorum. Belli ki eşine yardımcı olmak çocuklarına daha iyi bir gelecek için çalışıyor. Takdir ediyorum.

 Orta kata çıkıyorum. Mahmut Bey in odası güneşten ışıl ışıl. Hayırlı olsun çok güzel olmuş odanız. Sağol diyor. Ama kıskandım benim danışmanlığımdan daha güzel diyorum.  Gülerek ‘’ee hocam burası müdür odası olacak o kadar’’. Güle güle oturun deyip çıkıyorum.

Sınıfları geziyorum Emine Hoca sınıfını düzenliyor oldukça mutlu görünüyor. Bu sınıflarda ders vermek çok zevkli olacak diyorum. Hocam tabi ki daha önce böyle bir kurumda çalışmamıştım. Evet bende diyorum. Yükselişte çalışmak bir ayrıcalıktır.

Fizyoterapi odasına giriyorum Fatma Hanım’ın enerjisi yansıyor. Hayırlı olsun hocam gerçekten büyük bir başarı diyorum. Sağol Esra Hocam hepimizin başarısı. Annem işinize dört elle sarılın dört dörtlük yapın derdi. Ben yirmi yıllık iş hayatımda bunu düstur edindim. Babamdan helal kazancı annemden dürüstlüğü öğrendim. Keşke onlar da görselerdi diyor. Sonunu getiremiyor sessiz kalıyoruz. Sessizliğimizi Melek Hoca bozuyor oldukça heyecanlı. Hocam Abdulsamet geldi diyor. Kurumdaki ilk öğrencimi alacağım. Kolay gelsin deyip yukarı sınıfıma çıkıyorum. Sınıfımın penceresi Palandöken’e bakıyor. Denizimiz yok belki ama dağ gibi Palandökenimiz var 😊 beni derin düşüncelere sürükleyen hayatı ve yaşama amacımı sorgulatan dağlar…

Kapım çalıyor. Esra içeriye giriyor. Hocam siz personelin danışmanlığını da yapıyor musunuz? Evet diyorum. Müsait bir zamanda beni de dinleyebilir misiniz? Tabi ki ne zaman istersen diyorum anlaşıyoruz Esra çıkıyor.

Şimdi kendimden uzaklaşıp Esra yı düşünüyorum. Erken yaşta evlenmiş iki çocuk annesi ve onun da kendine özgü hayat hikayesi var herkes gibi. Belki mücadelelerle dolu belki sıradan. Ama kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan, evine destek olmaya, çocuklarına daha iyi bir gelecek hazırlama uğraşında olan bir anne bir eş görüyorum. Nasıl bir iş arkadaşı olacağını ise zaman gösterecek. İlk intibam oldukça güler yüzlü ve sevecen. Bu kez düşüncelerimi telefon sesi bölüyor. Arayan Hatice Hanım ‘’hocam genel konuları görüşmek üzere toplanıyoruz.

Aşağı toplantı odasına inerken Fatma Hanım’ın bu kurumda ki emeğini düşünüyorum. Maddi manevi yoğun emekler sonunda inşa edilen Erzurum’un birincisi Doğu Anadolu’nun incisi yeni YÜKSELİŞ’in kurucusu Fatma Hanım’ı….             

Danışman: Esra İYİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button